Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 21 έως 30 από 46

Nήμα: Εξωλέμβια διχρονη

1. Ανάρτηση 21
    Junior Member
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MITAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα τον στεναχωρήσατε το νηματοθέτη.

Νόμιζε ότι έχει injection, Turbo,GTi, TSI, GLXi, κλπ.

Εσείς αποδημείτε το θέμα λέγοντας ότι έχει ταπεινά καρμπυρατέρ.

Μην αφήσετε άνθρωπο να ζήσει το μύθο του.
    Φίλε μου έχεις δίκιο προφανος και δε γνωρίζω τι έχω μιας και είμαι πολύ καινούριος στο θέμα βάρκας και μηχανής μόλις πριν ένα μήνα πήρα το βαρκάκι..... Σαφώς και δε με στεναχώρησε κανένα από τα παιδιά μιας και όλοι ήταν πολύ ευγενικοι και σίγουρα δεν νόμιζα ότι είχα τίποτα από τα παραπάνω που ανέφερες μιας και δεν τα γνωρίζω...... Στην ειρωνεία πίσω από το πληκτρολόγιο όλοι καλοί είμαστε!!!!

2. Ανάρτηση 22
    Moderator Το avatar του χρήστη Wellcraft 2600
    Σκάφος
    Wellcraft Martinique 2600
    Μηχανή
    Volvo Penta 5.7 GS
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Parking
    Χαλκιδική
    Γιώργο θα δεις στην πορεία ότι πολλές φορές υπάρχουν πειράγματα και πλάκα στις συζητήσεις και πίστεψέ με σε αρκετά μεγαλύτερο βαθμό, απλά πολλές φορές επειδή όλοι βρισκόμαστε πάνω από ένα πληκτρολόγιο δεν μπορούμε να καταλάβουμε πως εννοεί κάποιος κάτι και με τι ύφος το γράφει οπότε μπορεί να γίνουν παρεξηγήσεις. Σε ότι αφορά το αν ήξερες ή δεν ήξερες κάτι.σχετικά με την μηχανή σου αυτό που εχω να πω ότι οι περισσότεροι αν όχι όλοι πριν αρχίσουμε να ασχολούμαστε με βάρκες και τα συναφή ξέραμε ελάχιστά πράγματα ως τίποτα. Η ενασχόληση είναι αυτή που θα σου δείξει πράγματα, θα σε κάνει να ψαχτείς και με τον καιρό θα αποκτήσεις γνώσεις είτε λίγότερες είτε περισσότερες. Με το καλό να λύσεις το πρόβλημα που έχεις με την μηχανή σου και να ξεκινήσεις τις βόλτες με την βάρκα σου και μην διστάζεις ότι σε προβληματίζει να το ρωτάς και να είσαι σίγουρος ότι όλοι οι φίλοι είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν

3. The Following 7 Users Say Thank You to Wellcraft 2600 For This Useful Post:

4. Ανάρτηση 23
    Junior Member
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Wellcraft 2600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο θα δεις στην πορεία ότι πολλές φορές υπάρχουν πειράγματα και πλάκα στις συζητήσεις και πίστεψέ με σε αρκετά μεγαλύτερο βαθμό, απλά πολλές φορές επειδή όλοι βρισκόμαστε πάνω από ένα πληκτρολόγιο δεν μπορούμε να καταλάβουμε πως εννοεί κάποιος κάτι και με τι ύφος το γράφει οπότε μπορεί να γίνουν παρεξηγήσεις. Σε ότι αφορά το αν ήξερες ή δεν ήξερες κάτι.σχετικά με την μηχανή σου αυτό που εχω να πω ότι οι περισσότεροι αν όχι όλοι πριν αρχίσουμε να ασχολούμαστε με βάρκες και τα συναφή ξέραμε ελάχιστά πράγματα ως τίποτα. Η ενασχόληση είναι αυτή που θα σου δείξει πράγματα, θα σε κάνει να ψαχτείς και με τον καιρό θα αποκτήσεις γνώσεις είτε λίγότερες είτε περισσότερες. Με το καλό να λύσεις το πρόβλημα που έχεις με την μηχανή σου και να ξεκινήσεις τις βόλτες με την βάρκα σου και μην διστάζεις ότι σε προβληματίζει να το ρωτάς και να είσαι σίγουρος ότι όλοι οι φίλοι είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν
    Να είσαι καλά φίλε ελπίζω να το λύσω σύντομα και ευχαριστώ για το χρόνο...

5. Ανάρτηση 24
    Junior Member Το avatar του χρήστη MITAN
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ποια ειρωνεία διαβλέπεις;
    Εγώ διακρίνω αδιαφορία προς τα μέλη.
    Δημοσίευση 2/11 19:02 με απάντηση ως αυθεντία , έχουν μεσολαβήσει οδηγίες—κατευθύνσεις μελών για το πρόβλημα σου, εσύ όντας μέσα αδιαφορείς και δεν απαντάς σε κανέναν και κρίνεις ότι πρέπει να δώσεις σήμα 23 ώρες μετά με απάντηση περί άλλων και όχι σε εκείνους που έσκυψαν στο πρόβλημα σου.

6. Ανάρτηση 25
    professional
    Σκάφος
    Quicksilver 5,40 Cruiser
    Μηχανή
    MERCURY 115 EFI 4str
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ - ΞΑΝΘΗ
    Parking
    ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΑΒΑΛΑ
    Website: www.ipocampos.gr
    Πρωτα Γιωργο ξεκινα απο την βαρκα. Οπως την εχεις πανω στο τρευλερ πιαστην απο μπροστα και κουνατην πανω κατω κανα δυο φορες να δεις ακουγεται τιποτε νερο να γουργουριζη μεσα μηπως εχεις νερα στα στεγανα και αυτος ειναι ο λογος που συνηθως τις πουλανε. βγαλε ολες τις ταπες και δες και εξωτερικα εαν εχει διπλα σημαδια απο το βυθισμα της. Εαν εχει μεινη απο λαδι η μηχανη τοτε θα δουλευη αγρια και θελη μαστορα να την δει εαν δουλευη γλυκα αδειασε τα καρμπυλατερ απο την βενζινη που εχουν και φερε καινουργια εχει βιδακια δτον πατο γι αυτη την δουλεια. Βαλτην μπροστα και με ενα γαντι τραβα μια την πανω πιπα μια την κατω να δεις εαν κοβη ο σπινθηρας εαν οιλα ειναι καλα δες την προπελλα μηπως εχει πατιναρι και δεν σου περνη ολες τις στροφες οποτε δεν εχει και το απαραιτητο βιδωμα για να σε βγαλη. Καντα αυτα και πες μας να δουμε εαν εχεις καποιο αποτελεσμα η προσεξες κατι.
    IPPOCAMPOS MARINE STORE
    Αντ/κα μηχανων Σερβις
    2510 392069

7. Ανάρτηση 26
    Member Το avatar του χρήστη Manos tsapy
    Σκάφος
    Planatech 570
    Μηχανή
    mercury 150
    Περιοχή
    santa barbara
    Parking
    Κοropi
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα Γιωργο ξεκινα απο την βαρκα. Οπως την εχεις πανω στο τρευλερ πιαστην απο μπροστα και κουνατην πανω κατω κανα δυο φορες να δεις ακουγεται τιποτε νερο να γουργουριζη μεσα μηπως εχεις νερα στα στεγανα και αυτος ειναι ο λογος που συνηθως τις πουλανε. βγαλε ολες τις ταπες και δες και εξωτερικα εαν εχει διπλα σημαδια απο το βυθισμα της. Εαν εχει μεινη απο λαδι η μηχανη τοτε θα δουλευη αγρια και θελη μαστορα να την δει εαν δουλευη γλυκα αδειασε τα καρμπυλατερ απο την βενζινη που εχουν και φερε καινουργια εχει βιδακια δτον πατο γι αυτη την δουλεια. Βαλτην μπροστα και με ενα γαντι τραβα μια την πανω πιπα μια την κατω να δεις εαν κοβη ο σπινθηρας εαν οιλα ειναι καλα δες την προπελλα μηπως εχει πατιναρι και δεν σου περνη ολες τις στροφες οποτε δεν εχει και το απαραιτητο βιδωμα για να σε βγαλη. Καντα αυτα και πες μας να δουμε εαν εχεις καποιο αποτελεσμα η προσεξες κατι.
    Αυτο το αντιμετωπησαμε φετος σε ενα παλιο regal παρατημενο 4 χρονια σε ενα οικοπεδο αφου μαζευτηκε ηρθε η ωρα φια δοκιμες ρε γιατη δε παει η βαρκα γιατη δε πλαναρει τελικα η βαρκα ειχε 300 λιτρα νερα μεσα πηραμε μια μπετοβεργα και τη βαλαμε απο τη ταπα κ οταν ξεβουλωσε νομιζες οτι ειχε βρεξει μετα πεταγε η βαρκα

8. Ανάρτηση 27
    Member Το avatar του χρήστη levandes
    Σκάφος
    olympic 520 cc
    Μηχανή
    e-tec 75
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Manos tsapy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το αντιμετωπησαμε φετος σε ενα παλιο regal παρατημενο 4 χρονια σε ενα οικοπεδο αφου μαζευτηκε ηρθε η ωρα φια δοκιμες ρε γιατη δε παει η βαρκα γιατη δε πλαναρει τελικα η βαρκα ειχε 300 λιτρα νερα μεσα πηραμε μια μπετοβεργα και τη βαλαμε απο τη ταπα κ οταν ξεβουλωσε νομιζες οτι ειχε βρεξει μετα πεταγε η βαρκα
    Εννοείς ότι η βάρκα πήρε τα νερά από το ντεκ και είχε βουλωμένη την τρύπα αποχέτευσης που στραγγίζει στην σεντίνα ;
    Πάντως έστω και με τριακόσια κιλά φορτίο δεν βλέπω γιατί να μην πλανάρει, δηλαδή αν μπούνε 6 άτομα με λίγα πράγματα και φουλ νερά καύσιμα...πάπαλα; δεν ακούγεται και πολύ φυσιολογικό αυτό, εγώ έχω πλανάρει τουλάχιστον 700 κιλά φορτίο με 75 άλογα.
    Ευρίσκομαι εις ευρύχωρον αδιέξοδον.

9. Ανάρτηση 28
    Super Moderator Το avatar του χρήστη Demetrios
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από levandes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς ότι η βάρκα πήρε τα νερά από το ντεκ και είχε βουλωμένη την τρύπα αποχέτευσης που στραγγίζει στην σεντίνα ;
    Πάντως έστω και με τριακόσια κιλά φορτίο δεν βλέπω γιατί να μην πλανάρει, δηλαδή αν μπούνε 6 άτομα με λίγα πράγματα και φουλ νερά καύσιμα...πάπαλα; δεν ακούγεται και πολύ φυσιολογικό αυτό, εγώ έχω πλανάρει τουλάχιστον 700 κιλά φορτίο με 75 άλογα.
    Η ζωή είναι μια φάρσα που πρέπει να την υπομείνουν όλοι.

10. Ανάρτηση 29
    Member Το avatar του χρήστη maistrali
    Σκάφος
    Βόλος μαριν 3,75
    Μηχανή
    Mercury 4 hp
    Περιοχή
    Νϊκαια- Σαλαμινα
    Parking
    Στην αυλή και ελλιμενισμος στον όμιλο της Γυαλας
    Εγώ βλέπω ότι ο άνθρωπος έχει να μπει στο φόρουμ
    από εχθές το βράδυ....
    Ελπίζω να έχει δουλιες και όχι να μετάνοιωσε για την
    ερώτηση που έκανε.....
    Φυσικό θα είναι άμα θεωρήσει ότι κάποιος τον χλεύασε....
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ!!

11. The Following 2 Users Say Thank You to maistrali For This Useful Post:

12. Ανάρτηση 30
    root admin Το avatar του χρήστη undersec
    Περιοχή
    Safe World
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από maistrali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βλέπω ότι ο άνθρωπος έχει να μπει στο φόρουμ
    από εχθές το βράδυ....
    Ελπίζω να έχει δουλιες και όχι να μετάνοιωσε για την
    ερώτηση που έκανε.....
    Φυσικό θα είναι άμα θεωρήσει ότι κάποιος τον χλεύασε....
    Η Μακεδονία είναι μία και είναι Ελληνική

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές