Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 21 έως 30 από 30

Nήμα: Όργανο θερμοκρασίας της kus σε Mercury 30hp 4t 2003

1. Ανάρτηση 21
    Member Το avatar του χρήστη ΦΥΓΑΣ
    Σκάφος
    EVRIPUS 8.55
    Μηχανή
    YAMAΠA 350hp
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Parking
    χαρακας
    ειδες τελικα που εισαι τσαμπα παραπονιαρης ολα τα ξερεις!!!
    δεν είμαι τέλειος,κι ούτε θέλω να γίνω...πριν σηκώσεις όμως το δάχτυλό σου να με δείξεις
    σιγουρέψου ότι το δάχτυλο σου είναι καθαρό. Bob Marley

2. Ανάρτηση 22
    Junior Member
    Σκάφος
    Nireus
    Μηχανή
    Mercury
    Περιοχή
    Λακωνία
    Χαααααα. Κάτσε μην κάψουμε κάνα μοτέρ.... Θα το ψάξω κι ολας καλύτερα όταν έχω χρόνο

3. Ανάρτηση 23
    Member Το avatar του χρήστη ΦΥΓΑΣ
    Σκάφος
    EVRIPUS 8.55
    Μηχανή
    YAMAΠA 350hp
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Parking
    χαρακας
    ενας φιλος στη γιαφκα που χτυπαγε το μπαζερ και δε το ακουγε......ειπε οτι θα βαλει ενα φαρο της πυρσβεστικης για σιγουρια την επομενη φορα...
    δεν είμαι τέλειος,κι ούτε θέλω να γίνω...πριν σηκώσεις όμως το δάχτυλό σου να με δείξεις
    σιγουρέψου ότι το δάχτυλο σου είναι καθαρό. Bob Marley

4. Ανάρτηση 24
    Super Moderator Το avatar του χρήστη nicolouris
    Σκάφος
    Εvripus 540
    Μηχανή
    Johnson 140
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μην κάνεις κανένα λάθος και διακλαδώσεις στον αισθητήρα κάτι. Θα κάψεις εγκέφαλο και μετά πάπαλα. Αυτός ο αισθητήρας λογικά είναι κοντά στον θερμοστάτη. Ο αισθητήρας αυτός είναι θερμίστορ (νομίζω) και δουλεύει με αντίσταση, αυτή η αντίσταση μεταφράζεται σε τάση η οποία τάση πάει στον εγκέφαλο. Αν παρεμβάλλεις κάτι εκεί θα γίνει ζημιά σίγουρα.

5. Ανάρτηση 25
    Junior Member
    Σκάφος
    Nireus
    Μηχανή
    Mercury
    Περιοχή
    Λακωνία
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nicolouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κάνεις κανένα λάθος και διακλαδώσεις στον αισθητήρα κάτι. Θα κάψεις εγκέφαλο και μετά πάπαλα. Αυτός ο αισθητήρας λογικά είναι κοντά στον θερμοστάτη. Ο αισθητήρας αυτός είναι θερμίστορ (νομίζω) και δουλεύει με αντίσταση, αυτή η αντίσταση μεταφράζεται σε τάση η οποία τάση πάει στον εγκέφαλο. Αν παρεμβάλλεις κάτι εκεί θα γίνει ζημιά σίγουρα.
    Όχι. Θέλω να αποφύγω την μετακίνηση του αισθητήρα.καλά για καλωδιο του δεν πρόκειται να πειράξω . Δεν. Πρόκειται να κάνω κάτι τέτοιο πάνω σε αυτόν τον αισθητήρα απλώς ήταν η πρώτη μου σκέψη... Ύστερα από ψάξιμο βρήκα και άλλες υποδοχές [ταπες με αλλεν]

6. Ανάρτηση 26
    professional
    Σκάφος
    Quicksilver 5,40 Cruiser
    Μηχανή
    MERCURY 115 EFI 4str
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ - ΞΑΝΘΗ
    Parking
    ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΑΒΑΛΑ
    Website: www.ipocampos.gr
    Συγνωμη ρε φιλε δεν διαβασα ολα τα ποστ σου τωρα το προσεξα αλλα επεσες σε μια περιοδο μετακομισης με τα κομμενα ρευματα και ιντερνετ οποτε δεν ειχα επαφη. Λοιπον απλα ενα οποιοδηποτε οργανο θερμοκρασιας εχει το θετικο το συν που ειναι το ρευμα το πλην που ειναι αρνητικο και ειναι η γειωση και το S που ειναι το σενσορ η ενδειξη που θα παρης απο την κορυφη του θερμοστοιχειου. Τωρα στην συγκεκριμενη μηχανη δεν εχεις την πλεξουδα που περνη απο το χειριστηριο θα την ζητησης απο τα συνεργεια της Mercury σε αυτη την πλεξουδα εχει ενα καφε χρωμα καλωδιο που ειναι η ενδειξη του θερμοστοιχειου. Πιστευω να εγινα αντιληπτος.
    IPPOCAMPOS MARINE STORE
    Αντ/κα μηχανων Σερβις
    2510 392069

7. Ανάρτηση 27
    Junior Member
    Σκάφος
    Nireus
    Μηχανή
    Mercury
    Περιοχή
    Λακωνία
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνωμη ρε φιλε δεν διαβασα ολα τα ποστ σου τωρα το προσεξα αλλα επεσες σε μια περιοδο μετακομισης με τα κομμενα ρευματα και ιντερνετ οποτε δεν ειχα επαφη. Λοιπον απλα ενα οποιοδηποτε οργανο θερμοκρασιας εχει το θετικο το συν που ειναι το ρευμα το πλην που ειναι αρνητικο και ειναι η γειωση και το S που ειναι το σενσορ η ενδειξη που θα παρης απο την κορυφη του θερμοστοιχειου. Τωρα στην συγκεκριμενη μηχανη δεν εχεις την πλεξουδα που περνη απο το χειριστηριο θα την ζητησης απο τα συνεργεια της Mercury σε αυτη την πλεξουδα εχει ενα καφε χρωμα καλωδιο που ειναι η ενδειξη του θερμοστοιχειου. Πιστευω να εγινα αντιληπτος.
    Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.. Στο χειριστήριο έχω την πενταπινη φισα και άλλα 3 καλώδια με κάλυμα όπου μέτα από ψάξιμο δεν έχω εντολή σε καμια επαφή και αυτό γιατί ο. Κινητήρας στην ουσία δεν έχει αισθητήρα θερμοκρασία πάρα μόνο ένα σενσορα πλαστικό που αυτός θα κάνει δουλειά μόλις η μηχανή χτυπήσει κόκκινα. Θα ανεβάσω και φώτο να το δείτε αυτό που λέω. Εκτός και κάνω εγω λάθος σε όλα αυτά

8. Ανάρτηση 28
    Junior Member
    Σκάφος
    Nireus
    Μηχανή
    Mercury
    Περιοχή
    Λακωνία
    λοιπόν έχουμε
    πρώτη φώτο η πλεξούδαfisa.jpg

δεύτερη φώτο
    το σημειο που ειναι ο πλαστικός αισθητήρας
    και κατω δεξια εχει μια ΤΑΠΑ αλλεν που λεω να βαλω εκει ενα νεο αισθητήρα ωστε να δώσω εντολή στο όργανο
    1.jpg
    και τρίτον889575--top.jpg ο Temperature Sensor Assembly που εχει πανω το μοτερ τωρα

9. Ανάρτηση 29
    professional
    Σκάφος
    Quicksilver 5,40 Cruiser
    Μηχανή
    MERCURY 115 EFI 4str
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ - ΞΑΝΘΗ
    Parking
    ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΑΒΑΛΑ
    Website: www.ipocampos.gr
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Plan-d Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπόν έχουμε
    πρώτη φώτο η πλεξούδαfisa.jpg

δεύτερη φώτο
    το σημειο που ειναι ο πλαστικός αισθητήρας
    και κατω δεξια εχει μια ΤΑΠΑ αλλεν που λεω να βαλω εκει ενα νεο αισθητήρα ωστε να δώσω εντολή στο όργανο
    1.jpg
    και τρίτον889575--top.jpg ο Temperature Sensor Assembly που εχει πανω το μοτερ τωρα
    Ναι φιλε μου θα πρεπει να βαλης το θερμοστοιχειο της μηχανης αυτο στην φωτο και να σου δωση σημα γιατι αυτο που υπαρχη πανω στην εξατμιση ειναι μονο για κοφτη στην ηλεκτρονικη δεν εχει κλιμακα. Μην διανοειθης να το ξεβιδωσης ειναι πλαστικο και κοβετε σχεδον ευκολα.
    IPPOCAMPOS MARINE STORE
    Αντ/κα μηχανων Σερβις
    2510 392069

10. Ανάρτηση 30
    Junior Member
    Σκάφος
    Nireus
    Μηχανή
    Mercury
    Περιοχή
    Λακωνία
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φιλε μου θα πρεπει να βαλης το θερμοστοιχειο της μηχανης αυτο στην φωτο και να σου δωση σημα γιατι αυτο που υπαρχη πανω στην εξατμιση ειναι μονο για κοφτη στην ηλεκτρονικη δεν εχει κλιμακα. Μην διανοειθης να το ξεβιδωσης ειναι πλαστικο και κοβετε σχεδον ευκολα.
    Ευχαριστώ πολύ... Θα σας ενημερώσω

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές