Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 51 έως 53 από 53

Nήμα: Eνδειξη σωστου υψους μηχανης βασει του σχηματος ( "βενταλιας" ) των απονερων

1. Ανάρτηση 51
    Junior Member Το avatar του χρήστη Canto21
    Σκάφος
    AB Nautilus 17
    Μηχανή
    Suzuki DF90 2008
    Parking
    Ταξιδευτής- Χάρακας

Ακομα και με τρεις τρυπες πανω το av plate ακομα να εμφανιστει στην επιφανεια, βεβαια αχνοφαινεται τωρα πολυ κοντα στην επιφανεια. Θα σηκωσω μια τρυπα ακομα (τελευταια) την εξωλεμβια γιατι ειναι "σωστο" το av plate να βρεχεται μεν αλλα να μην ειναι κατω απο την επιφανεια της θαλασσας σε ταχυτητα κρουαζιερας και wot. Παντως φανταστειτε ποσο θαμμενη ηταν η εξωλεμβια που θα χρειαστει τεσσερις τρυπες σηκωμα για να φτασει στο "σωστο" σημειο.

Στη θεση που βρισκεται τωρα εχω εντυπωσιαστει πραγματικα με την διαφορα στην πλευση/ταχυτητα σε συνδυασμο με την τετραφτερη trophy plus, αλλα θα τα γραψω σε ενα ξεχωριστο topic που να αφορα την προπελα για να μην ειμαι off-topic.

2. Ανάρτηση 52
    Administrator Το avatar του χρήστη nicolouris
    Σκάφος
    Εvripus 540
    Μηχανή
    Johnson 140
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Είδες νούμερα Χρήστο?

Νομίζω με το ύψος είσαι εντάξει.

3. Ανάρτηση 53
    Junior Member Το avatar του χρήστη Canto21
    Σκάφος
    AB Nautilus 17
    Μηχανή
    Suzuki DF90 2008
    Parking
    Ταξιδευτής- Χάρακας
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nicolouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδες νούμερα Χρήστο?

Νομίζω με το ύψος είσαι εντάξει.
    Nαι φιλε, πολυ χαρουμενος..στην πρωτη δοκιμη wot ειχε λιγη θαλασσα, που μιλησαμε στο τηλεφωνο μετα , οποτε τα νουμερα ηταν περιπου τα ιδια με πριν, τις προαλλες δοκιμασα παλι με καλη θαλασσα και εφτασε 36.7 κομβους στις 5600, με 24.7 στις 4000 με αρκετη ζεστη και μετρια βαρη (περιπου στον τονο στην δοκιμη)!! Ετοιμαζω και ενα συγκεντρωτικο πινακακι με ολα μαζι.

Με βαζεις σε σκεψεις Νικ, οσον αφορα το υψος..Επειδη δεν το βλεπω ακομα το av plate θεωρησα οτι θελει αλλη μια τρυπα σηκωμα..
    Παντως σε πλευση πραγματικα ειναι η νυχτα με τη μερα με το σηκωμα και την 4φτερη..με καθε αλλαγη στο τριμ ακουει αμεσως η πλωρη, στο wot δεν ειχε καμια περιεργη συμπεριφορα,ηταν καθολα ευθυγραμμο..η 4φτερη εχει βγαλει τα μπαλονια εξω απο το νερο, απο οσο μπορω να καταλαβω) σε γρηγορη ταχυτητα και το στριψιμο ειναι απολαυση με το δαγκωμα που εχει και τελος εχει πεσει η ελαχιστη ταχυτητα πλαναρισματος στους 13 κομβους απο 15-15.5 που ηταν πριν.
    Καποιο αρνητικο δεν βρηκα, αλλα φανταζομαι οτι η καταναλωση μπορει να ειναι λιγο μεγαλυτερη αλλα δεν εχω καποιο τροπο να το συγκρινω.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Δικαιώματα - Επιλογές